Бердянська міська рада - офіційний сайт

Щодо права на проходження альтернативної (невійськової) служби

Право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням, і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

Наразі, набрав чинності Указ Президента України “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році” щодо призову громадян призовного віку в квітні-червні та жовтні-грудні 2021 року.

Нагадаємо, що строк альтернативної служби у півтора рази перевищує строк військової служби і становить двадцять сім місяців, а для осіб, які мають повну вищу освіту з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра – вісімнадцять місяців. Альтернативна служба визначеної категорії громадян має проходити у сферах соціального захисту, охорони здоров’я, охорони довкілля або комунальній.

Для вирішення питання щодо направлення на альтернативну службу за два місяці до початку призову на строкову військову службу до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердянської міської ради надаються такі документи:

1. Письмова заява до голови комісії з альтернативної (невійськової) служби, заступника директора департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації про направлення на альтернативну (невійськову) службу.

2. Копія документа про освіту.

3. Довідка з місця роботи чи навчання.

4. Довідка від релігійної громади про те, що громадянин є дійсно її членом.

5. Ксерокопія паспорта.

6. Ксерокопія довідки про реєстрацію місця проживання особи.

Телефон для довідок: (06153) 3 51 10.

Щодо права на проходження альтернативної (невійськової) служби