Бердянська міська рада - офіційний сайт

Мешканці гуртожитку по Горького, 7 та юристи виконкому проти запропонованої БЗПТО редакції мирової угоди

Вчора відбулося спільне засідання двох депутатських комісій — з питань законності, регламенту, депутатської етики та інформаційної політики, а також з питань реалізації державної регуляторної політики, промисловості, підприємницької діяльності та управління комунальної власністю. На порядку денному був розгляд листа генерального директора ПрАТ “Бердянський завод підйомно-транспортного обладнання” щодо укладання проєкту мирової угоди між Бердянської міською радою та БЗПТО щодо гуртожитку по Горького, 7. Судові процеси щодо передачі даного гуртожитку до комунальної власності міста тривають з 2017 року і по сьогоднішній день.

Як розповів голова наглядової ради ПрАТ “БЗПТО” Валерій Черкаска, акціонери заводу провели збір та прийняли для себе рішення виступити у третій раз із пропозицією мирової угоди із Бердянської міською радою, підписати її та передати на затвердження до суду. Вони готові на безкомпенсаційній основі передати до комунальної власності 4 та 5 поверхи, де мешкають 19 родин ветеранів заводу, а міська рада визнає право власності на адміністративну будівлю та 1-3 поверхи залишаться у власності заводу.

“Дана версія мирової угоди написана згідно плану приватизації, - відзначив Валерій Черкаска. - Текстова частина мирової угоди має бути відкорегована з боку міської ради з урахуванням усіх потреб у частині передати у комунальну власність 4 та 5 поверхи, не затрагуючи інтереси заводу стосовно 1-3 поверхів”.

Під час спільного засідання депутати міської ради висловлювали зауваження відносно того, що дана редакція мирової угоди аналогічна за попередню, яку БЗПТО подавало минулого року, і не враховує зауважень мешканців та юристів, які тоді були висловлені. Говорили про діючий мораторій на виселення мешканців з гуртожитків та незавершені судові тяжби.

Свою позицію щодо запропонованої мирової угоди висловили і мешканці гуртожитку. Вони підготували та зачитали колективне звернення, у якому просять депутатів міської ради не погоджувати дану мирову угоду у запропонованій редакції як таку, що порушує конституційне право мешканців на житло.

В.о. начальника відділу з представництва інтересів міської ради в судах Юлія Ареф’єва відзначила, що та редакція мирової угоди, яка надійшла до виконкому, протирічить чинним нормам законодавства і прямо порушує права мешканців гуртожитку. “Вважаємо, що підписавши її або погодивши, ми підемо проти мешканців гуртожитку і угода є такою, яку ми не можемо погодити”.

Підсумовуючи спільне засідання депутат міської ради, голова комісії з питань законності, регламенту, депутатської етики та інформаційної політики Дарина Братанова відзначила:

“Запропонована мирова угода не задовольняє мешканців міста, і юристи не надають їй позитивної оцінки. Ми за те, щоб у Бердянську розвивались і нормально працювали підприємства, але і за те, щоб не ображали інтереси мешканців. Є пропозиція взяти інформацію щодо листа “БЗПТО” до відома та рекомендувати міському голові прийняти рішення з урахуванням позиції відділу з представництва інтересів міської ради у судах та звернення мешканців міста”.

Мешканці гуртожитку по Горького, 7 та юристи виконкому проти запропонованої БЗПТО редакції мирової угоди