Бердянська міська рада - офіційний сайт

Проект прибрежно-захисної смуги пройшов громадське обговорення

Понад шість років тривав процес розробки проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронних зон у межах міста Бердянськ, так званої прибрежно-захисної смуги. На цей час зупинився процес оформлення земельних ділянок, які потрапили у 2-х кілометрову прибережну зону. Громадські слухання з презентації та обговорення розробленого проекту пройшли 15 березня.

Заступник міського голови Олена Божкова нагадала присутнім, що процес розробки проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронних зон в межах міста Бердянськ розпочався 31 жовтня 2013 року, коли між виконавчим комітетом Бердянської міської ради та приватним підприємством “Укрзем” був укладений договір на ці роботи. У лютому 2021 року до виконкому надійшов зазначений проект, погоджений в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Присутніх також поінформували, що проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж земель водного фонду та водоохоронних зон розробляються з метою встановлення меж водоохоронних зон та прибережних захисних смуг. Вони визначають місце розташування і розміри земельних ділянок, власників земельних ділянок, землекористувачів, у тому числі орендарів, межі водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, а також встановлюють режим використання та охорони їх територій. Існують обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж морів, морських заток і лиманів, які встановлені законодавством та конкретизовані розробленою документацією із землеустрою.

Міський голова Валерій Баранов перед початком презентації проекту зазначив, що процес затвердження прибрежно-захисної смуги вийшов на завершальний етап і на прийняття цього документу чекає багато мешканців міста, і взагалі він має значне інвестиційне значення. Депутат міської ради Володимир Безверхий також зазначив, що за останні п’ять років до затвердження проекту долучилось багато людей, значних зусиль доклали народні депутати і це дуже важливий документ, який має бути затверджений на сесії міської ради.

Презентував проект директор ПП “Укрзем” Дмитро Воловик, який відзначив, що за час розробки проекту тричі змінювалось законодавство, у зв’язку з особливостями Генерального плану міста та на зауваження профільного міністерства до прибрежно-захисної смуги не ввійшла територія середньої та дальньої коси. Проте всі зауваження від погоджувальних структур були усунені і проект пройшов обов’язкову державну землевпорядну експертизу. Тож проект збалансований та надасть можливість розблокувати земельні питання у місті. До обмежувальної зони ввійшла 91 земельна ділянка, власники яких мають привести їх використання до вимог законодавства.

Під час обговорення мешканці мікрорайону Слобідка задавали питання щодо цільового використання території третього пляжу та висловлювали пропозицію відправити проект на додаткове вивчення робочої групи із залученням громадськості. Міський голова Валерій Баранов висловив підтримку мешканцям щодо важливості наведення порядку на цій території та запропонував письмово оформити звернення, яке буде розглянуто робочою групою.

Піднімались питання виділення земельних ділянок для учасників АТО після затвердження прибрежно-захисної смуги, як впливає проект на природоохоронні зони, як будуть використовуватись земельні ділянки, які ввійшли до охоронної зони та фактично порушують норми діючого законодавства. Зазначимо, що до виконкому надійшло чотири письмові звернення щодо оприлюдненого проекту, які також будуть вивчені та надані відповіді.

За результатами громадських слухань більшістю було підтримано винесення проекту на розгляд Бердянської міської ради на черговій сесії та прийняття рішення.

Проект прибрежно-захисної смуги пройшов громадське обговорення