Бердянська міська рада - офіційний сайт

До уваги аграріїв та пасічників!

Згідно з наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338 затверджено Порядок реєстрації пасіки, яким визначено процедуру реєстрації пасіки суб’єктами господарювання (юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, фізичними особами, у яких наявні бджолині сім’ї) в органах місцевого самоврядування.

Пасіка підлягає реєстрації в органах місцевого самоврядування за місцем проживання фізичної особи, або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом.

Реєстрація пасіки здійснюється після видачі територіальним органом Держпродспоживслужби ветеринарно-санітарного паспорта пасіки та проводиться за Заявою про реєстрацію пасіки її власника або уповноваженої ним особи в день звернення. До заяви додається засвідчена заявником копія паспорта пасіки.

Інформація про реєстрацію пасіки вноситься до журналу обліку пасік, який ведеться органами місцевого самоврядування.

Під час перевезення (кочівлі) пасіки її власник зобов’язаний керуватися положеннями законодавства.

У разі надходження інформації про заплановане застосування засобів захисту рослин на адміністративній території, органи місцевого самоврядування повинні без затримки повідомляти про це власників пасік та/або уповноважених ними осіб, зареєстрованих і таких, що прибули на кочівлю на їх територію, у встановленому законодавством порядку.

Також, вищезазначеним наказом затверджено Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, яка визначає основні причини отруєння бджіл, заходи щодо їх профілактики отруєння, установлення факту отруєння та допомоги постраждалим від отруєння бджолиним сім’ям, а також механізми визначення шкоди, заподіяної власникам пасік від отруєння бджіл.

До уваги аграріїв та пасічників!