Бердянська міська рада - офіційний сайт

Депутатська комісія з гуманітарних питань розглянула проєкти рішень чергової сесії з виділення коштів на освіту, медицину, культуру,спорт

Розгляд проєктів рішень чергової сесії продовжила постійна комісія з гуманітарних питань та соціального захисту. У рамках запропонованої Програми поліпшення матеріально-технічного стану установ культури Бердянської міської ради на 2021 рік депутатам пропонується розглянути та виділити кошти на придбання для міського Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка механіки сцени малої глядацької зали та виготовлення проєктно-кошторисної документації капітального ремонту фойє великої глядацької зали МПК. Для дитячої музичної школи пропонується виділити кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації капітального ремонту актового залу. Для клубу «Сокіл» - придбання активної акустичної системи. А для міського Центру культури і мистецтв - придбання матеріалів, предметів та обладнання для виконання громадського проекту «Дозвілля під відкритим небом», а саме: проектор, мобільний екран з триногою, з’єднувальні кабелі, комутація, подовжувач, три зовнішніх накопичувачі USB та 100 складних стільців.

На Програму підтримки проведення культурно-мистецьких заходів на 2021 рік передбачається 690 156 грн. Ці кошти підуть на організацію та проведення різноманітних загальноміських заходів та фестивалів. Це, наприклад, Регіональний фестиваль-форум хореографічного мистецтва "BerDance", Культурно-мистецька акція народної творчості «Зорецвіт», Театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Казки України», Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості „Топ-Топ”, фестиваль творчості підлітків та молоді «Зірки Азову», Фестиваль «Розумні діти», Фестиваль ковалів «Сталева хвиля», Регіональний фестиваль народної пісні «Душа народу» та багато іншого.

Члени комісії також розглянули зміни до програми розвитку фізичної культури та спорту на 2021 рік. Так, з метою забезпечення участі збірних команд м. Бердянськ з футболу та боксу у змаганнях всеукраїнського та обласного рівнів планується виділення додаткових коштів у сумі 460 140 грн. Для проведення міських спортивно-масових заходів з боксу необхідно виділити додаткові асигнування у сумі 55 250 грн.

У рамках програми також передбачаються кошти для здійснення персональних грошових виплат 35 видатним спортсменам м. Бердянськ. До кінця 2021 року необхідно виділити додаткові асигнування у сумі 447 515 грн.

У рамках внесення змін до Програми «Охорона здоров’я на 2021 рік» є необхідність у виділенні додаткових коштів з місцевого бюджету на забезпечення продуктами лікувального харчування дітей, хворих на фенілкетонурію; забезпечення лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах; реконструкцію приміщень терапевтичного корпусу під рентгенкабінет з монтажем ангіографічного обладнання; капітальний ремонт приймального діагностичного відділення хірургічного корпусу; закупівлю спліт системи інверторного типу для медичного кабінету в мікрорайоні «Ліски».

За рахунок цільового фонду Бердянської міської ради пропонується збільшити фінансування на забезпечення осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю виробами медичного призначення, технічними засобами; на калоприймачі необхідних модифікацій та підгузки.

350 000 грн. з місцевого бюджету необхідно виділити на виконання завдання стосовно забезпечення проведення медичного огляду призовників та допризовників. Це дозволить виконати вимоги Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в частині організації медичних оглядів. Затверджений обсяг фінансування виділяється на 3,5 місяці.

На розгляд депутатів також виноситься затвердження Програми соціального захисту дорослого населення в галузі безоплатного стоматологічного обслуговування на 2021 рік. Виконання цієї програми дасть можливість реалізувати положення чинного законодавства щодо забезпечення кваліфікованими стоматологічними послугами пільгової категорії населення громади та створити умови для збереження та покращення стоматологічного здоров'я пільгових категорій населення. Передбачене фінансування стоматологічних послуг (1 млн 220 тис грн) орієнтовно розраховано на 4757 відвідувань, що орієнтовно складатиме 1585 осіб пільгової категорії населення та протезування орієнтовно 188 осіб пільгової категорії.

На пленарне засідання також виноситься Програма соціального захисту на 2018-2021 роки в новій редакції. Пропонується перерозподілити кошти, які з’явилися у результаті проведення тендерних процедур. Зокрема 13 100 грн пропонується направити на забезпечення санаторно-курортного лікування учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях у випадках, не передбачених законодавством. 7270 грн направити на виплату грошової компенсації вартості проїзду хворих до КНП “Запорізька обласна клінічна лікарня” для амбулаторного лікування методом програмного гемодіалізу та назад.

У рамках внесення змін до Цільової програми «Освіта» на 2021 рік» депутатам пропонується виділити кошти на придбання лікарських засобів для надання першої та невідкладної медичної допомоги для закладів загальної середньої освіти та придбання антисептичних предметів. Забезпечення пожежної безпеки — проведення капітального ремонту системи пожежної сигналізації та об’єктової системи оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій в складі місцевої автоматичної системи централізованого оповіщення Гімназій №1 та №2.

Пропонується також виділення коштів на проведення капітального ремонту внутрішньодворової території Бердянського муніципального ліцею, а також придбання комплектів кухонного обладнання для шкіл №№ 1, 2, 3, 5, 13, 16, Гімназії №3 для оновлення матеріально-технічної бази та можливості приготування якісної їжі для учнів.

Члени депутатської комісії окрім проєктів рішень чергової сесії також розглянули декілька листів. Один з них — від місцевих гумористичних команд щодо проведення у Бердянську Всеукраїнського чемпіонату з гумору “Ліга сміху Бердянськ” у 2021 році. Мета заходу - виявлення талановитої та творчої молоді. На організацію та проведення чемпіонату необхідно 383 тис грн.

Секретар міської ради Олександр Свідло запропонував включити даний захід до програми заходів відділу культури і фінансування передбачити за рахунок економії енергоресурсів.

Також було розглянуто листи від громадської організації з карате щодо фінансової підтримки у придбанні засобів для комфортних тренувань та лист від викладачів кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ з проханням введення посади “Вчитель хореографії” у школах. Депутатська комісія доручила профільному заступнику міського голови вивчити дані питання та надати пропозиції.

Депутатська комісія з гуманітарних питань розглянула проєкти рішень чергової сесії з виділення коштів на освіту, медицину, культуру,спорт