Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянців закликають безпечно святкувати Великдень та дотримуватись тимчасових обмежень

Сьогодні, 23 квітня, відбулося засідання постійної міської комісії з питань ТЕБ та НС, яке провів секретар міської ради Олександр Свідло. Напередодні відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС, на якому з урахуванням, що Запорізька область перебуває у “червоній зоні”, були прийняті рекомендації з проведення Великодніх свят.

Про епідемічний стан на території Бердянської міської територіальної громади доповіла завідувач відокремленого підрозділу “Бердянський міськрайонний відділ Державної установи “Запорізькій обласний лабораторний центр МОЗ України Олександра Кікарош. На 15 тижні по місту спостерігається зниження рівня захворюваності на ГРВІ - у порівнянні з попереднім тижнем на 12%, також зменшилась на 72 випадки кількість зареєстрованих випадків захворюваності на COVID-19.

Як відзначила начальник відділу охорони здоров’я Тетяна Марч, загалом тенденція захворюваності на коронавірусну хворобу стабілізувалась, проте, за інформацією лікарів, виріс рівень важких випадків та киснезалежних пацієнтів. Зараз заповнення ліжок складає 38%, 85 осіб госпіталізовано (31 потребує кисневої терапії, з них 5 на апараті ШВЛ), 383 особи лікуються амбулаторно, перебуваючи на самоізоляції під наглядом медпрацівників первинної ланки.

Після обговорення питання рішенням комісії рекомендовано релігійним організаціям вжити заходів щодо:

- максимального проведення “онлайн” служінь;

- збільшення кількості сесій благословення та зменшення їх тривалості;

- фіксування вхідних дверей/блоків на територію та у приміщення культових споруд у відкритому стані;

- встановлення заборони на здійснення обрядів, що передбачають фізичний контакт (наприклад - поцілунки святинь);

- встановлення обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів та забезпечити дотримання дистанції між прихожанами на вулиці не менше 1,5 м;

- розміщення на вході до культових споруд засобів дезінфекції рук та пристроїв для безконтактного вимірювання температури.

Людям похилого віку та з хронічними захворюваннями рекомендовано утриматись від відвідування релігійних обрядів та святкувати Великдень вдома, тим самим не наражати себе на небезпеку захворіти на коронавірусну хворобу. Правоохоронні органи та відповідні служби посилять контроль за дотриманням протиепідемічних заходів та обмежень, які діють під час карантину.

Секретар міської ради Олександр Свідло зауважив, що мешканці міста мають з розумінням поставитись до тимчасових обмежень та їх дотримуватись: “У цілому по місту зараз спостерігається динаміка зменшення рівня захворюваності на коронавірусну хворобу. Проте, як показує досвід, після проведення масових заходів, святкувань цей рівень зростає. Ми керуємось рекомендаціями обласної комісії з питань ТЕБ на НС та маємо працювати на упередження. Сподіваюсь бердянці з розумінням віднесуться до цих вимушених тимчасових обмежень”.

Повний текст Протоколу постійної комісії з питань ТЕБ та НС №7 від 23.04.2021 р.

 

Бердянців закликають безпечно святкувати Великдень та дотримуватись тимчасових обмежень