Бердянська міська рада - офіційний сайт

Координаційна рада з питань розвитку підприємництва рекомендує зняти з розгляду сесії проект рішення про запровадження мораторію

Сьогодні, 28 квітня, відбулось засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва та захисту прав споживачів, на якому було розглянуто звернення підприємця щодо проекту рішення сесії міської ради №65 "Про запровадження мораторію (тимчасової заборони)". Провела нараду заступник голови координаційної ради, начальник управління економіки виконкому Юлія Орлова.

Ініціатор звернення Володимир Смірнов вважає, що запропонований проект рішення має ознаки регуляторного акту і є вже досвід підприємців через судові інстанції скасовувати прийняті рішення сесії, які мали ознаки регуляторного акту і не пройшли регуляторну процедуру. Головне в процедурі проходження регуляторних актів - це отримання висновку Державної регуляторної служби, який має бути врахований при прийнятті рішень на місцевому рівні. Тому проект рішення про мораторій, на його думку, не законний.

Як зазначила Юлія Орлова, така процедура має законом визначені часові межі. Передбачається оприлюднення проекту регуляторного акту і протягом місяця всі зацікавлені сторони мають право надати пропозиції, зауваження до проекту. Депутатам міської ради на Дні депутата та на профільній депутатській комісії було повідомлено про те, що проект рішення має ознаки регуляторного акту.

Представник підприємців, які займаються сувенірною торгівлею, висловив занепокоєння, якщо мораторій буде прийнято, хто компенсує підприємцям витрати, які вони вже понесли, готуючись до курортного сезону. Підприємці вимушені будуть звертатись до суду для компенсації збитків.

Депутат міської ради Іван Братеньков зазначив, що винесення цього проекту рішення його колегою викликано реакцією на скарги підприємців, непрозоре ведення процесу видачі паспортів прив’язки для сувенірної торгівлі біля “ромашок” і на основі роботи тимчасової депутатської комісії. Він зауважив, що правила та умови повинні бути прозорими та зрозумілими для всіх.

Присутній на засіданні в.о. начальник юридичного відділу Олександр Рущак відзначив, що проект рішення про запровадження мораторію підпадає під дію закону про регуляторну діяльність.

Після обговорення питання одноголосно присутні члени координаційної ради прийняли рішення рекомендувати депутатам міської ради зняти з розгляду порядку денного сесії міської ради проект рішення №65 "Про запровадження мораторію (тимчасової заборони)", як такий, що не відповідає чинному законодавству.

Проект рішення буде розглядатись на черговому засіданні сесії міської ради, що заплановано на 29 квітня. Його автор депутат міської ради Олександр Глувинський запропонував запровадити з моменту прийняття та до 01.10.2021 року мораторій (тимчасову заборону) щодо розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, а також, надання послуги прокату електричних самобалансувальних транспортних засобів, дорослих 4-х колісних велосипедів, „велорикш”, транспортних засобів на базі трактору «Паровоз з вагончиками», дитячих машинок, дитячих міні-мопедів, атракціонів, у тому числі з використанням гужового транспорту та інш. на території міста Бердянськ, а саме: на проспекті Азовський (від пр.Перемоги до вул.Горького), на вулиці Горького (від пр. Західний до вул. Першотравневої), на Приморській площі. Мораторій розповсюджується на розміщення будь-яких тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, що встановлені за паспортами прив’язки.

Координаційна рада з питань розвитку підприємництва рекомендує зняти з розгляду сесії проект рішення про запровадження мораторію