Бердянська міська рада - офіційний сайт

Все про житлові субсидії

1. Хто має право на призначення субсидії?

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства:

- які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку);

- які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання (оренди) житла;

- які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і розміром обов'язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. №1156 “Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії”

2. Чи можливо отримати житлову субсидію на понаднормову площу житла?

Житлова субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, призначається на норму, що перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла на 30% , якщо про це зазначено в заяві. Соціальна норма житла складає 13,65 кв. метра загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

До непрацездатних членів сім'ї, яким можливо призначити субсидію на понаднормову площу житла належать

- особи, які не досягли повноліття;

- громадяни, які отримують пенсію за віком, у зв'язку з втратою годувальника, по інвалідності або за вислугою років;

- громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

- громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

- громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

3. Кому житлова субсидія не призначається?

1) загальна площа житлового приміщення перевищує 130 м.кв. для квартир у багатоквартирному будинку, 230 м.кв. для індивідуальних будинків;

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у власності:

транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п'яти років (крім мопеда і причепа);

- більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

3) у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді:

- за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи;

- нарахований середньомісячний сукупний дохід менше ніж розмір мінімальної заробітної плати;

- ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців;

- такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів.

4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. грн (купівля, платежі, внески, благодійна діяльність, надання позики, фінансової допомоги, купівля валюти).

5) наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг загальна сума якої перевищує 340 грн.

6) громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання або не сплачує суми до повернення;

7) у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи,

які, за даними єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці;

8) будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок);

9) будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому призначається субсидія (56 750 грн).

4. Про які зміни в домогосподарстві необхідно повідомляти отримувачам субсидій?

- зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

- зміни соціального статусу членів домогосподарства;

- зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

- зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

- зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об'єднання;

- отримання ним або членом сім'ї особи із складу домогосподарства одноразового доходу у сумі, що перевищу, 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

- настання умов, за яких втрачається право на отримання субсидії на понаднормову площу житла.

5. В якій формі (готівка/безготівка) буде здійснюватись виплата нарахованої субсидії?

Житлова субсидія надається громадянам у грошовій готівковій формі шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соцзахисту населення коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в уповноваженому банку.

6. Хто буде мати можливість отримувати житлову субсидію на дому?

Виплата і доставка житлової субсидії за місцем фактичного проживання одержувачів здійснюється:

- особам з інвалідністю 1 групи;

- особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

- особам, які досягли 80-річного віку;

- одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

7. За який період враховуються доходи?

Для розрахунку житлової субсидії середньомісячний сукупний дохід осіб, враховується :

за ІІІ і ІV квартали попереднього року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;

за І і ІІ квартали поточного календарного року — у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;

за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Уряд 14 квітня 2021 року вніс зміни до Порядку призначення житлових субсидій.

Даними змінами передбачено, що з 1 травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Заява та декларація можуть бути подані особисто до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, в розділі “Житлові субсидії”, в пункті “Оформлення субсидії онлайн” або за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua//. Також прийом документів буде здійснюватись в Центрах громадських ініціатив, які розташовані у віддалених мікрорайонах міста, с. Нововасилівка (вул. Центральна, 6) та с. Азовське (вул. Центральна, 110), згідно графіка.

Звертаємо увагу, що зазначені документи щодо призначення житлової субсидії будуть прийматися від громадян протягом п’яти місяців починаючи з 17.05.2021 р. по 30.09.2021 р. включно. Житлову субсидію особам, які звернуться за її призначенням у травні-вересні 2021 р. буде призначено з травня 2021 р.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном “гарячої лінії” (06153) 4 70 37, за телефоном мобільного зв'язку (066) 594 94 60 або безпосередньо звернутись до управління праці та соціального захисту населення (далі-управління) за адресою: вул. Захисників України, 27/34, е-mail: socpro@bmr.gov.ua.

Для зручності відвідувачів управління рекомендує попередньо записатись на прийом із визначенням дати та часу на сайті Бердянської міської ради, в розділі “Соціальний захист та пільги”, вибрати “Управління праці та соціального захисту населення”, пункт “Електронна черга”.

Все про житлові субсидії