Бердянська міська рада - офіційний сайт

На земельній комісії депутати розглянули проєкти рішень сесії, звернення та зміни у земельному законодавстві, які набули чинності

Сьогодні під керівництвом депутата міської ради Володимира Безверхого відбулося засідання постійної комісії з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин та екології. Депутати розглянули проєкти рішень, які виносяться на чергову сесію міської ради, а також поточні питання про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, погодження поділу та об’єднання земельних ділянок, поновлення договорів оренди та передачу в оренду земельних ділянок.

Було також розглянуто звернення депутата Бердянської міської VІІІ скликання Запорізької обласної організації ПП „СЛУГА НАРОДУ” Віктора Шияна щодо його звільнення з посади заступника голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин та екології. Він склав свої повноваження заступника голови, але продовжить працювати у складі цієї комісії.

Також на засіданні заступник міського голови Олена Божкова проінформувала присутніх про зміни у земельному законодавстві, які набули чинності 28 квітня. Вона озвучила основні з них, які стосуються тих проєктів рішень, які сьогодні розглядаються. Проєкти були оприлюднені на сайті, з ними ознайомилися усі бажаючі, а на сьогоднішній день після набуття чинності закону, по деяким з цих питань заявникам буде відмовлено.

Зміни у законі передбачають низку положень з дерегуляції сфери землеустрою, зокрема передачу земель державної власності за межами населених пунктів крім земель, які потрібні державі для виконання їх функцій, до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

Також законом передбачається скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації землеустрою. Відповідно до цього закону має бути запроваджено незалежний контроль документації землеустрою через громадську експертизу або рецензування. Також має відбуватися інтеграція та уніфікація землевпорядної топографо-геодезичної та картографічної діяльності. Заплановано запровадження страхування професійної відповідальності виконавців робіт землеустрою, як альтернатива державного контролю.

Замість центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, створюється орган, що реалізує держполітику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних.

Скасовуються також інститути державної експертизи землевпорядної документації та агрохімічної паспортизації земель. Скасовується повноваження Верховної Ради погоджувати зміну цільового призначення особливо цінних земель, а також необхідність погоджувати з Кабміном продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності іноземним юридичним особам.

Із земельного кодексу України також вилучено норму, що обмежує можливості іноземців та іноземних юридичних осіб купувати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Закон запроваджує принципи одного дотику та мовчазної згоди під час перевірки державними органами документації землеустрою та оцінки земель на відповідність вимогам нормативно-правових актів.

- Тому ми повинні будемо з вами побудувати відповідним чином роботу земельної комісії, бо, якщо в місячний термін не розглянули деякі питання, то буде наступати право мовчазної згоди, тобто подані документи людини вважаються погодженими радою, - відзначила заступник міського голови Олена Божкова.

Закон також удосконалив процедуру проведення електронних земельних торгів, передбачається поступова відмова від паперової технології складання документації землеустрою та технічної документації з оцінки земель. Вона має розроблятися виключно в електронному вигляді та засвідчуватися електронним цифровим підписом розробника. Також запроваджуються правові гарантії повної відкритості та доступності документації землеустрою, публічності її розгляду, в тому числі гранично спрощується доступ до неї громадян, органів влади та її розробників.

Окрім цього, виключається економічна оцінка земель зі складу землеоціночних робіт. Також надається статус публічної інформації даним про якість ґрунтів та оціночної вартості земельних ділянок.

Олена Божкова окремо звернула увагу, що є низка проєктів, в які будуть внесені зміни у зв’язку зі змінами у законі. А також запропонувала провести із депутатами та усіма зацікавленими особами круглий стіл чи нараду та детально розібратися та вивчити змін до закону.

На земельній комісії депутати розглянули проєкти рішень сесії, звернення та зміни у земельному законодавстві, які набули чинності