Бердянська міська рада - офіційний сайт

Депутати міської ради затвердили Порядок утворення Наглядових рад комунальних підприємств Бердянської міської ради

Вчора, 3 червня, відбулася чергова сесія Бердянської міської ради, на якій депутати розглянули та прийняли 43 рішення. Тривала дискусія відбулася під час обговорення проєкту рішення про затвердження Порядку утворення Наглядових рад комунальних підприємств Бердянської міської ради. Автором та розробником виступив депутат Олександр Пасічник. Проєкт щодо утворення Наглядових рад виноситься з метою здійснення належного контролю за діяльністю комунальних підприємств Бердянської міської ради та підвищення ефективності їх діяльності.

Наглядові ради обов'язково утворюються Бердянською міською радою на комунальних підприємствах, які надають послуги в житлово-комунальній сфері та визначені Законом України “Про житлово-комунальні послуги” або за окремими рішеннями Бердянської міської ради за обґрунтованими зверненнями громадськості або депутатів Бердянської міської ради.

Згідно рішення першою Наглядова рада створюється на комунальному підприємстві «Бердянськводоканал».

- Ми знаємо, що в нас найбільша проблема у місті вже багато років — це міськводоканал. І ми повинні зробити все, щоб він працював так, щоб усі були задоволені, і щоб не тягнув з нашого бюджету кошти, - відзначив міський голова Валерій Баранов. - Будь-який контроль — це дуже добре і я за те, щоб була Наглядова рада. Проблема в тому, що цей проєкт “сирий”, у мене до нього багато запитань. Юристи мені дали на дві сторінки зауважень. У нас не було часу його обговорити разом. Я пропонував, давайте його обговоримо і приймемо на наступній сесії, щоб не було протиріч, які сьогодні є.

Автор проєкту Олександр Пасічник наголосив, що прийняття даного документу не означає, що Наглядову раду буде створено вже завтра, головне, що запущено процес. Його підтримав депутат Олександр Глувинський, який наголосив, що Наглядова рада створюється не для блокування роботи підприємства, а для найшвидшого вирішення його проблеми.

Після тривалої дискусії депутати міської ради більшістю голосів підтримали даний проєкт рішення. Цим документом затверджено порядок утворення, організації діяльності та ліквідації Наглядової ради комунальних підприємств Бердянської міської ради, порядок призначення членів Наглядових рад комунальних підприємств Бердянської міської ради та визначення кола питань, що належить до її виключної компетенції.

Перелік та персональний склад Наглядових рад комунальних підприємств Бердянської міської ради буде затверджуватися окремим рішенням Бердянської міської ради після ïx формування.

Комунальні підприємства, в яких утворення Наглядової ради згідно з цим рішенням є обов’язковим, повинні будуть привести свої статути та внутрішні положення у відповідність до цього рішення у місячний строк з дня набрання чинності рішення про утворення Наглядової ради комунального підприємства на відповідному підприємстві.

Депутати міської ради затвердили Порядок утворення Наглядових рад комунальних підприємств Бердянської міської ради