Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську планують визнати безпритульних котів частиною екосистеми міста

На чергову сесію міської ради, яка відбудеться 19 серпня, виноситься проєкт рішення про заходи захисту котів від жорстокого поводження у місті Бердянськ. Сьогодні його розглянули та підтримали члени постійної комісії з питань житлового, комунального господарства, енергозбереження, транспорту та зв’язку. Вже двічі — у 2019 та 2020 роках — громадськість подавала відповідні петиції, їх було розглянуто, але офіційно котів не було визнано частиною екосистеми міста.

У проєкті рішення пропонується визнати безпритульних котів, як таких, що виконують природну функцію дератизації, частиною екосистеми міста Бердянськ з огляду на потенційну загрозу для людей від щурів – розповсюджувачів інфекцій. Також пропонується заборонити вилов безпритульних котів на території міста Бердянськ за винятком:

- необхідності вжиття заходів регулювання чисельності безпритульних котів у м.Бердянськ шляхом стерилізації, здійснення вакцинації та/або з метою перевлаштування їх до нових власників із залученням представників громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження;

- наявності обставин, що створюють загрозу життю, здоров’ю та безпеці людей з метою карантинування для підтвердження чи спростування антропозооносних захворювань, яке надає ветеринарний лікар відповідною письмовою довідкою встановленої форми.

Виконавцям послуги з управління житловими багатоповерховими будинками, ОСББ рекомендується:

- не створювати навмисних перешкод для виконання котами їх природних функцій по знищенню гризунів (дератизації), які є рознощиками чисельних інфекцій, небезпечних для життя та здоров’я людини.

- запобігати ненавмисній та навмисній ізоляції котів у підвальних приміщеннях, горищах, що унеможливлює вільний вихід тварин з місця перебування і позбавляє їх опіки волонтерів. При цьому забезпечувати дотримання норм та вимог експлуатації підвалів, технічних підвалів і горищ.

Підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, що знаходяться на території міста рекомендується вживати заходи зі стерилізації та ідентифікації безпритульних тварин, які знаходяться на їх території.

Управлінню житлово-комунального господарства рекомендується вжити заходи, направлені на регулювання чисельності безпритульних котів, шляхом стерилізації з обов'язковою вакцинацією у межах передбачених на це коштів у місцевому бюджеті Бердянської міської територіальної громади.

Члени постійної комісії з питань житлового, комунального господарства, енергозбереження, транспорту та зв’язку рекомендували підтримати даний проєкт рішення.

У Бердянську планують визнати безпритульних котів частиною екосистеми міста