Бердянська міська рада - офіційний сайт

Місцева ТЕБ і НС постановила збільшити кількість ковідних ліжок, забезпечити їх киснем і вчасно почати опалювальний сезон

Сьогодні, 11 жовтня, під головуванням в.о. міського голови Олександра Свідла відбулося позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянули 2 питання.

Начальник відділу охорони здоров’я Тетяна Марч розповіла про актуальний епідемічний стан на території громади та виконання заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. За її словами, епідемічна ситуація погіршується щодня: зростає кількість захворілих і, на жаль, кількість летальних випадків – за вихідні померло 7 осіб. Станом на сьогодні від цієї хвороби лікується 499 пацієнтів, з яких у стаціонарі – 120. Начальник відділу охорони здоров’я наголосила, що 95,8% усіх захворілих – це невакциновані особи. Половина ліжок (50%) у ковідному госпіталі вже заповнені. Кількість вакцинованого населення складає трохи більше 30%. У середньому за добу до стаціонару потрапляє 13-14 людей.

Олександр Свідло уточнив у Тетяни Марч, яким чином ковідні відділення забезпечені киснем. «30 ліжок забезпечені киснем завдяки централізованому киснепостачанню, а всі інші за рахунок кисневих концентраторів, таким чином виходить 100%. Нещодавно змонтована нова система киснепостачання на даний момент перебуває в процесі введення в експлуатацію. На цьому тижні повинні прийти документи з БТІ, після чого їх передадуть для отримання відповідного дозволу в ДАБІ», – повідомила начальник відділу охорони здоров’я. За інформацією Олександра Свідла, область не враховує в статистику ліжка, забезпечені киснем із кисневих концентраторів. «Після введення в дію всіх точок кисню, забезпеченість ним ліжкового фонду складатиме трохи більше 90%», – додала Тетяна Марч.

Місцева комісія прийняла рішення вжити невідкладні заходи, щоб привести ліжковий фонд для хворих на COVID-19 у відповідність до кількості, визначеної регіональною комісією з ТЕБ і НС. Крім того, забезпеченість ліжок киснем повинна становити не менше 100%. Профільний заступник міського голови та начальник відділу охорони здоров’я зобов’язані розглянути можливість щодо збільшення кількості ліжкового фонду та забезпечення його киснем, а у випадку перевищення показника завантаженості – вчасно скоригувати маршрути пацієнтів.

Про загрозу зриву своєчасного початку та сталого проходження опалювального періоду 2021/2022 років у бюджетних установах, які використовують природний газ, розповів заступник міського голови Юрій Муха. За його словами, така ситуація викликана не технічним станом, а суто економічними причинами. Посадовець пояснив, що це пов’язано зі значним і невпинним зростанням ціни на газ, необхідністю проведення тендерних закупівель і внесення передоплати бюджетними установами. «Ціна газу на тендерах замість 16 тис грн коливається від 30 до 40 тис грн за гігакалорію. В установах і органах місцевого самоврядування відсутні такі кошти», – зазначив Юрій Муха.

Місцевою комісією прийнято рішення визнати ситуацію, що склалася щодо 16-ти комунальних закладів громади, такою, що призвела до загрози виникнення надзвичайної ситуації, повідомити про зазначене Головне управління ДСНС України та передати протокол засідання до облдержадміністрації.

Місцева ТЕБ і НС постановила збільшити кількість ковідних ліжок, забезпечити їх киснем і вчасно почати опалювальний сезон