Бердянська міська рада - офіційний сайт

Робочій комісії вдалося стримати зростання тарифів на теплопостачання на 10% для населення і на 20% для інших установ

У понеділок, 11 жовтня, робоча група виконавчого комітету під головуванням заступника міського голови Юрія Мухи провела заключне засідання та попередньо встановила тарифи на теплопостачання для населення, бюджетних організацій та інших споживачів.

Юрій Муха повідомив: «Ситуація динамічно змінюється. У м. Запоріжжі зібралися міські голови з метою розгляду та підписання меморандуму про непідвищення тарифів для населення. Суттєвим моментом є те, що Валерій Баранов однозначно згоден приєднатися до цього меморандуму за умови виконання Урядом країни іншого Меморандуму, яким передбачено компенсацію такого підвищення з державного бюджету у розмірі не менше 80%».

За попередніми підрахунками комісії, тариф для населення зросте на 28,4% і складе 2 339 грн за 1 гігакалорію (Гкал), для бюджетних установ та підприємців – на 80% і складе 4 030,52 грн/Гкал, а для релігійних організацій – 3 953 грн/Гкал.

Довідково: Бердянське підприємство теплових мереж подавало розрахунки на підвищення оплати для населення на 38%, а для інших споживачів і бюджетної сфери – на 20%. Таким чином, робочій комісії виконкому вдалося зменшити підвищення тарифу для населення майже на 10%, а для бюджетних установ і підприємців – на 20%.

Заступник міського голови додав, що Бердянська тепломережа погодилося на пропозицію виконкому: зняла із розрахунків 3% на рентабельність і встановила 0%, що також дає пониження тарифу.

Далі за процедурою розрахунки, затверджені комісією, передаються в область і відповідно до постанови Кабінету Міністрів України очікуватиметься інформація щодо порядку та механізму компенсації. У випадку компенсації державою 80% підвищення, на листопад і грудень цього року з місцевого бюджету необхідно буде додати на опалення близько 5 млн грн., і це тільки для населення. До кінця опалювального сезону потрібно буде ще 15 млн грн. Для установ бюджетної сфери сума значно більша. Якщо температура повітря буде вищою за планові розрахунки, то сума оплати зменшиться по факту.

Робочій комісії вдалося стримати зростання тарифів на теплопостачання на 10% для населення і на 20% для інших установ