Бердянська міська рада - офіційний сайт

Горіння «вічного вогню» тимчасово подовжено до встановлення світлодіодної конструкції

На засіданні дев’ятнадцятої позачергової сесії міської ради депутат Олег Бойко підняв питання припинення газопостачання на меморіальний комплекс «Вічний вогонь». Він також звернувся до заступника міського голови Василя Федосова за уточненням розрахункових витрат на різні варіанти горіння «вічного вогню».

«Відповідно до наданих мені розрахунків кількість грошей, необхідних на 4 квартал поточного року для газопостачання меморіалу, при ціні 37,67 грн за 1 м3, на 3 місяці потрібно 135 тис. грн. Чи можливо перерозподілити кошти таким чином, щоб до здійснення робіт по встановленню нового варіанту освітлення газ подавався на меморіал?», – уточнив Олег Бойко.

Василь Федосов пояснив, що виконавчий комітет отримав лист ТОВ «Запоріжгаззбут», у якому газопостачальна компанія повідомляє про неможливість подальшого виконання зобов’язань по договору через нестабільну економічну ситуацію в країні та стрімке зростання ціни на газ. За даними товарної енергетичної біржі, вартість природного газу в 2021 році зросла на 286%. Через збитковість умов договору постачальник газу прийняв рішення про припинення з 01 жовтня договірних відносин щодо постачання газу на меморіал.

Міський голова додав: «Ми підрахували, що по сьогоднішній ціні для підтримки роботи меморіального комплексу потрібно більше 500 тис. грн. на рік. Помічник міського голови Олександр Солощенко проводив круглий стіл із представниками ветеранських, патріотичних і військових організацій міста. Під час цієї зустрічі було прийнято рішення звернутися до міської влади із пропозицією включати «вічний вогонь» тричі на рік, а в інший час освітлювати світлодіодною конструкцією».

Вжиття таких заходів, на думку представників громадськості, дасть можливість спрямувати вивільнені фінансові кошти на госпітальне відділення для учасників бойових дій, реконструкцію та благоустрій меморіалу або на додаткову цільову допомогу учасникам бойових дій у Другій світовій війні.

Однак Олег Бойко наполягав на необхідності й подальшого горіння «вічного вогню», тому надав протокольне доручення заступнику міського голови розробити декілька варіантів освітлення меморіалу із зазначенням їх вартості для міського бюджету.

Депутати Дарина Братанова та Віталій Байдала підтримали колегу по депутатському корпусу. «У кінці березня – на початку квітня буди виділені кошти на капітальний ремонт тротуару по вулиці Нагірній. Розроблений проект із реконструкції необхідно переробляти, бо він не дуже актуальний. На даний момент роботи не розпочаті, тому виділення додаткових коштів на його реконструкцію не є доцільним. Пропоную зняти 300 тис. грн і спрямувати їх на «вічний вогонь», – прокоментувала Дарина Братанова.

У результаті дискусій вирішено зняти 300 тис. грн з реконструкції тротуару по вул. Нагірній та спрямувати їх на закупівлю газу для горіння «вічного вогню». Зазначений захід є тимчасовим рішенням до моменту встановлення світлодіодної конструкції на меморіалі. 

Горіння «вічного вогню» тимчасово подовжено до встановлення світлодіодної конструкції