Бердянська міська рада - офіційний сайт

Переводити учнів на дистанційний формат навчання у зв’язку з повідомленнями про «мінування» закладів освіти не планується

Сьогодні, 14 січня, як і вчора, на електронні пошти закладів загальної середньої освіти громади надійшли повідомлення про можливе замінування їх приміщень і загрозу вибуху. Учнів шкіл знову евакуювали й передали батькам та іншим законним представникам.

За інформацією начальника відділу освіти виконкому міської ради Наталії Лазуренко, порядок дій керівників закладів освіти при виникненні подібних ситуацій чітко регламентується відповідною інструкцією. Директори шкіл повідомляють уповноважені служби, після прибуття яких виконують отримані рекомендації. Насамперед, проводиться евакуація учасників освітнього процесу, адже це пряма загроза життю та здоров’ю учнів, яку не можна ігнорувати. А питання безпеки наших дітей – одне з найважливіших.

«Сьогодні до 10:30 всіх учнів уже вивели з приміщень. Бердянський муніципальний ліцей, у якому заняття починаються пізніше, встигли перевести навчання в онлайн-формат. У другій половині сьогоднішнього дня всі заклади освіти організують онлайн-заняття, щоб не втрачати час. На даний момент переводити на дистанційне навчання заклади освіти не планується. Керівники шкіл виконують рекомендації, надані Бердянським відділом поліції. На даний момент поліцейські провели первинний огляд навчальних приміщень та очікують приїзду спеціалістів-вибухотехніків», – прокоментувала Наталя Лазуренко ситуацію, що склалася.

Учора, як і в грудні минулого року, також прийшли повідомлення до всіх закладів освіти про можливе мінування, тому дітей евакуювали. Спецслужби перевірили навчальні приміщення, але не виявили вибухонебезпечних предметів.

Протягом кількох попередніх днів серія таких «мінувань» у школах та інших місцях масового скупчення людей відбувається по всій країні. Так, за інформацією голови Національної поліції Ігоря Клименка, 12 січня до правоохоронних органів у різних містах України надійшли повідомлення про замінування 600 об’єктів – закладів освіти, торговельних центрів, станцій метро, аеропорту. А цієї ночі відбулася хакерська атака на урядові сайти нашої держави.

Переводити учнів на дистанційний формат навчання у зв’язку з повідомленнями про «мінування» закладів освіти не планується