Бердянська міська рада - офіційний сайт

Під час проведення Дня донора 83 бердянця здали 42 літри крові

Про це на щоденній апаратній нараді розповів головний лікар КЗ “Бердянська станція переливання крові” ЗОР Михайло Карий. В Україні катастрофічно не вистачає донорської крові. Так, наприклад, за словами Михайла Івановича, у 2015 році в Україні було заготовлено 400 тон донорської крові при потребі 700-730 тон. У всьому світі 14 червня проводиться день донора. У Бердянську у цьому році він проходив протягом двох днів. Станцію переливання крові відвідали 83 бердянця. Було заготовлено 42 літри консервованої крові, з якої було отримано 19,7 літрів еритроцитів та 19,8 літрів плазми. Кожен донор отримав доплату до компенсації на харчування.

Донорський день проводився за фінансової підтримки трудового колективу ПрАТ «Бердянський Райагропромпостач» за ініціативи народного депутата України Олександра Пономарьова.

Організатори агітаційних заходів: відділ сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради, Бердянська міська організація Товариства Червоного Хреста України, КУ Бердянська станція переливання крові

Головний лікар КЗ “Бердянська станція переливання крові” ЗОР Михайло Карий подякував усім бердянців, які приєдналися до Дня донора та здали кров. Він також запропонував кілька разів на рік проводити на базі ТМО донорські дні. Міська влада підтримали цю пропозицію.

Під час апаратної наради з нагоди Дня донора заступник міського голови Юлія Дойнова вручила і ряд нагород. За активну участь в донорському русі та залученні жителів міста до донорства грамотою міського голови нагороджений головний лікар КЗ “Бердянська станція переливання крові” ЗОР Михайло Карий. Подяку міського голови оголошено донорам міста Бердянська: Суржинській Катерині, Івановій Любові, Комісаровій Тайрі, Конько Олегу, Пащевському Олегу, Регуш Сергію, Саричевому Олексію та Скуйбіді Юрію. 

 

Під час проведення Дня донора 83 бердянця здали 42 літри крові