Бердянська міська рада - офіційний сайт

У виконкомі розповіли про зміни у порядку призначення субсидій

Як повідомила на сьогоднішній апаратній нараді начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань, з 21 вересня 2016 року набула чинності Постанова КМУ від 08.09.2016 року, № 635. Цією постановою регламентовано внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Наталя Анатолівна розповіла, як саме зміни було внесено.

По-перше, розширили перелік доходів, які не враховують при призначенні субсидії, додавши до існуючого списку категорій такі:

  • вартість безоплатно отриманих путівок;
  • вартість протезно-ортопедичних виробів;
  • витрати на засоби реабілітації;
  • регресні виплати особам, які постраждали від нещасних випадків на виробництві.

Нагадаємо: раніше при призначенні субсидій не враховувалися сплачені аліменти, доходи від депозитів, оплата роботи членів виборчих комісій, допомога благодійних та громадських організацій та одноразова допомога, що виплачується за рішенням органів виконавчої влади. Ці доходи залишаться у переліку доходів, які не будуть враховувати.

Друга зміна полягає в уточненні порядку визначення умовного доходу не працюючих громадян, які досягли 18 років і або зовсім не мають доходів, або їхні доходи менші за прожитковий мінімум. Якщо такі особи навчаються по денній формі, не отримуючи при цьому стипендії, у дохід враховується 1 прожитковий мінімум. Також Наталя Токмань навела перелік категорій осіб, при призначенні субсидії яким враховуються лише фактичні виплати. Це громадяни, які отримують пенсію, стипендію, допомогу при народженні дитини, допомогу по догляду за дитиною до 3 років, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідами І, ІІ групи з психічним захворюванням; допомогу особам, які не мають права на пенсію; допомогу по безробіттю, а також будь-які доходи осіб, які не досягли 18 років.

У всіх інших випадках для непрацюючих громадян, при розрахунку береться в дохід 2 прожиткові мінімуми. Але за рішенням комісії, створеної при виконкомі, якщо сім’я опинилася у складних життєвих обставинах, то на підставі акту обстеження, складеного соціальним інспектором, у дохід може братися 1 прожитковий мінімум.

Новою Постановою встановлено також особливості визначення доходу для призначення субсидії для осіб, які перебували на строковій військовій службі, береться ½ прожиткового мінімуму. А от для непрацюючих пенсіонерів, які не мають іншого доходу, крім пенсії, враховується розмір пенсії за місяць, що передує зверненню. Щоб реалізувати дане право, пенсіонери, яким уже призначено субсидію і які звільнилися з роботи, мають подати заяву, декларацію та копію трудової книжки.

Також буде розширено способи подання документів для призначення субсидії. Раніше це можна було зробити або особисто, або поштою. Відтепер передбачена можливість надати усю необхідну документацію в електронній формі. Щоправда, для цього необхідні електронний цифровий та електронний підписи особи-заявника. Подати документи у такий спосіб можна через офіційний веб-портал Міністерства соціальної політики за допомогою електронної системи ідентифікації, що використовує клієнтські бази банків.

Названою вище постановою також уточнено порядок автоматичного призначення субсидії громадянам на наступний період, а також дії особи у випадку її незгоди із рішенням про проведення перерахунку субсидії. У такому випадку особа має право повідомити про свою незгоду в управлінні праці та соціального захисту населення, подавши заяву, і надати відповідні документи, що свідчили б про неправильно проведений розрахунок.

Що ж до автоматичного перерахунку субсидії, то для спрощення цієї процедури управління направило запити до житлово-комунальних підприємств міста з проханням надати інформацію, необхідну для такого автоматичного перерахунку. Наталя Токмань запевнила, що у випадку якнайскорішого надання такої інформації, спеціалісти УПСЗН зможуть зробити перерахунок уже в жовтні.

Нагадуємо і про зміни, що відбулися у травні. Зокрема, раніше громадяни, які отримували субсидію, мали сплачувати обов’язковий платіж, визначений розміром субсидії. А тепер належить сплачувати вартість фактично спожитої послуги (за мінусом субсидії). Спеціалісти управління уже готують нові угоди між УПСЗН і житлово-комунальними підприємствами міста з урахуванням цих змін. Якщо з інформації, наданої такими підприємствами, буде зрозуміло, що громадянин не сплатив вартість фактичної послуги, виплату субсидії буде припинено.

Наголосила Наталя Анатоліївна і на тому, що в одержувачів субсидій є власні обов’язки, а саме: протягом місяця інформувати про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, а також про зміну соціального статусу. У разі, якщо управлінню стане відомо про збільшення членів сім’ї, виплату субсидії буде припинено з наступного після виникнення таких обставин місяця.

Нагадаємо: для більш детального роз’яснення нових змін мешканцям міста, спеціалісти управління праці та соціального захисту населення зустрінуться із бердянцями по мікрорайонам. Графік таких зустрічей можна подивитися за посиланням: https://goo.gl/prQn87

У виконкомі розповіли про зміни у порядку призначення субсидій