Бердянська міська рада - офіційний сайт

Участь Бердянська у грантових проектах і програмах

На щотижневій апаратній нараді при міському голові начальник відділу інвестиційної та міжнародної діяльності Наталя Криворучко розповіла про участь Бердянська у грантових проектах і програмах. Дуже великий обсяг роботи вже виконано, але не менше роботи ще попереду.

У березні 2016 року Бердянськ переміг у проекті Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у напрямку міні-грантів, вартість яких до 500 тис грн. Згідно з отриманими результатами, грантодавець профінансує покупку устаткування («Електронної черги») для управління праці та соціального захисту населення на суму 197 тис. грн. Обладнання вже закуплено, однак GIZ ще не передав його управлінню, оскільки ще не придбано ліцензійне програмне забезпечення. Тендер на його закупівлю вже оголошено. Тож передача «Електронної черги» відбудеться до кінця 2016 року. Як розповіла Наталя Криворучко, вдалося додатково отримати і техніку для Єдиного офісу (14 комп'ютерів).

Наступний напрямок співпраці з GIZ - це ремонт шкіл №1, 2, 4, 11. Позитивний результат про згоду фінансування робіт було отримано в травні 2016 року. З цього моменту йде щільна робота з технічним бюро Андре Янка, яке буде проводити ремонтні роботи, а також з координаторами проекту. Наталя Володимирівна зазначила, що розробку проектно-кошторисної документації фінансували грантодавці. Місцевий бюджет не зазнав витрат на цей вид робіт. Ремонтні роботи розпочнуться із ЗОШ №4 за попередніми домовленостями з кінця жовтня - початку листопада 2016 року.

У місті Бердянську також буде реалізований безпрецедентний експеримент. На базі ЗОШ №11 буде створена єдина централізована система приготування їжі для учнів. На цей пілотний проект грантодавці готові виділити до 200 000 євро. За ці гроші в ЗОШ № 11 буде закуплено сучасне кухонне обладнання, зроблено ремонт їдальні, а також придбано автомобіль для розвезення приготовленої їжі. Дія системи буде поширена на ЗОШ №5, ЗОШ№ 3, Гімназію №2, і, безпосередньо, на ЗОШ № 11.

Наступний проект, який повинен завершитися в грудні 2016 року - це встановлення сонячних колекторів в дитячих садках міста за грантові гроші корпорації НЕФКО. В цьому році вже встановлено сонячні колектори в дитсадках № 35, 20, 28, 33, 39. Починаючи з жовтня будуть встановлені колектора ще в 4-х садах - ДНЗ№ 40, 41, 36, 1. Роботи почнуться з наступного тижня.

Ще один важливий проект для міста - це будівництво нових спортивних та ігрових майданчиків. Спортивний майданчик буде встановлено на території ЗОШ №3, там також буде зроблено бігові доріжки. Ще один спортивний майданчик буде встановлено на території КУ «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів». Він буде інклюзивним - призначеним для потреб дітей з інвалідністю. Ці два майданчики будуть загальнодоступними та безкоштовними. На них зможуть займатися і проводити час всі діти міста, а не тільки учні ЗОШ №3 або відвідувачі Центру. Роботи по встановленню майданчиків почнуться з жовтня 2016 року.

Ще один проект, який буде здійснений до кінця 2016 року - це проект по диверсифікації джерел теплогенерації в бюджетній сфері. Згідно з ним інвестор встановить газову міні-котельню на території ЗОШ №3, яка буде опалювати цей об'єкт і ДНЗ №40. В рамках цього проекту також буде встановлено електрообладнання для генерації теплової енергії в ДНЗ № 35.

Дуже важливий для міста проект - «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО і громаді міста Бердянська». Проект полягає в капітальному ремонті двох будівель міста - по вулиці Європейській, 68А (колишня Кірова) і по вул. Земській, 38 (колишня Червона), де раніше знаходився суд.

По Європейській, 68А розміщено КУ «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів». А після ремонту там з'явиться ще й дитячий садок. На вулиці Земській, 38 будуть розташовані служби виконкому і КУ «Територіальний центр соціального обслуговування». Практична реалізація даного проекту передбачається вже з кінця 2016 - початку 2017 року. Всі роботи будуть здійснені за гроші Європейського Союзу.

У 2016 році розпочата фундаментальна праця в сфері реформування відділу охорони здоров'я. За допомогою медичних експертів з Німеччини, а також фахівців відділу охорони здоров'я буде розроблено Стратегію розвитку сфери охорони здоров'я. На підставі даного документа грантодавцем буде прийнято рішення про капітальний ремонт одного з будинків міської сфери охорони здоров'я. Стратегію планується закінчити вже до кінця 2016 року, а ремонти почнуться вже в 2017 році.

Окрім цього розпочато роботу з Європейським інвестиційним банком, на розгляд якого подано більше 10 проектних заявок в сфері медицини, освіти, культури та житлово-комунального господарства. Рішення про фінансування проектів може надійти вже в кінці жовтня 2016 року.

Участь Бердянська у грантових проектах і програмах