Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську відкрито меморіальну дошку загиблому герою АТО Дмитру Чабанову

Вже третій рік наша країна захищає свої землі від російського агресора. За свободу та незалежність України віддали життя 3208 військовослужбовців. На жаль, є серед них і бердянці. Дев’ятьом з них рішенням міської ради присвоєно звання Почесний громадянин Бердянська (посмертно). Це Станіслав Карачевський, Сергій Шерстньов, Олег Семеновський, Олег Щербань, Володимир Довганюк, Віктор Дев’яткін, Віталій Піддубний, Володимр Зюзь та Юрій Коваль. А всього з Дмитром Чабановим і Віктором Нестеренком загинуло 12 бердянців-учасників АТО.

Увічнення пам'яті загиблих героїв — важлива складова національно-патріотичного виховання молоді. У міськвиконкомі встановлено стенд з фотографіями героїв міста Бердянська, які загинули за свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Стенди про загиблих героїв Запорізького краю і бердянців також є в кожному навчальному закладі міста. До 24-ї річниці незалежності України у Бердянську було встановлено та відкрито 5 меморіальних дощок загиблим героям АТО. А сьогодні напередодні Дня захисника України на фасаді будівлі ЗОШ №2 було відкрито ще одну - меморіальну дошку Дмитру Анатолійовичу Чабанову.

Дмитро Чабанов народився 22 вересня 1982 року в м. Овруч Житомирської обл. З 1990 р. проживав в Бердянську, вчився у ЗОШ № 4, а 10-11 класи закінчував у ЗОШ № 2. Вищу освіту отримав у Луганському вузі. Був призваний до Збройних Сил України і служив у 93-й окремій механізованій бригаді, був снайпером. Загинув 4 липня 2014 року біля блок-посту села Новоселівка Ясинуватсьского району Донецької обл. смертю хоробрих під час танкової атаки бойовиків. Похований у м. Дніпро. Був одружений, без батька залишилася маленька донечка. Батьки Дмитра живуть у Бердянську.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Дмитро Чабанов був нагороджений Указом Президента України орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

На заході з нагоди відкриття меморіальної дошки були присутні заступник міського голови Юлія Дойнова, депутати міської ради Володимир Безверхий та Тетяна Смолянінова, голова ГО “Ветерани АТО. Бердянськ” Дмитро Зубович, мати Дмитра Чабанова — Валентина Федорівна, друзі героя, а також учні, вчителі та керівництво ЗОШ №2 та інші.

“Хочу подякувати батькам Дмитра - Валентині Федорівні та Анатолію Григоровичу за виховання сина - справжнього патріота України, захисника Вітчизни, який віддав своє життя за свободу і незалежність України.

Схиляючи голову перед світлою пам'яттю наших воїнів, які полягли за Україну, ми залишаємося прихильниками мирного врегулювання конфлікту, всім серцем прагнемо, щоб мир та спокій якнайшвидше повернулися до нашої країни” - підкреслила заступник міського голови Юлія Дойнова.

У Бердянську відкрито меморіальну дошку загиблому герою АТО Дмитру Чабанову