Бердянська міська рада - офіційний сайт

Сьогодні розпочато прийом проектів на виконання Громадського бюджету

Сьогодні, 17 жовтня, стартує прийом проектів на виконання громадського бюджету. Ідеї, які наберуть найбільше підтримки, будуть реалізовані у 2017 році за кошти міського бюджету. На ці цілі у бюджеті виділено 1,5 млн. гривень.

“Зроби місто кращим” - долучайся, якщо маєш цікаву ідею для покращення Бердянська!

Що таке громадський бюджет?

Громадський бюджет (бюджет участі)- це частина міського бюджету, обсяг якої визначений міською радою на реалізацію кращих громадських проектів розвитку міста, які надходять до міської ради від мешканців територіальної громади міста та визначаються містянами шляхом голосування.

Громадський бюджет впроваджує Бердянськ за підтримки ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень», що реалізує проект USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження». Нагадаємо, відповідне положення про громадський бюджет було затверджене на сесії міської ради у серпні цього року.

На офіційному сайті Бердянської міської ради на головній сторінці у розділі "Громадський проект" розміщено посилання на інтернет-платформу для подачі проектів. 

Хто може подавати проекти?

Автором проекту може бути як фізична особа, якій виповнилось 16 років, або юридична особа, так і ініціативна група, громадська організація, які здійснюють свою діяльність на території міста.

Куди подавати проекти?

Проект подається автором у електронному (на інтернет-платформі «Громадський проект» - berdiansk.pb.org.ua) або паперовому вигляді (за адресою:м. Бердянськ, проспект Азовський, 37/9, відділ з надання адміністративних послуг “Єдиний офіс”). Для подачі проекту на інтернет-платформі потрібно пройти обов’язкову реєстрацію. Бланк-заявки проекту для паперового вигляду можна роздрукувати з інтернет-платформи «Громадський проект» (розділ Допомога — Нормативно-правова база).

Які вимоги до проекту?

На етапі подання проект потребує схвалення не менше 30 жителів міста, вони повинні поставити підписи і вказати свої паспортні дані. Список з підписами додається до заявки. Реалізація проекту має належати до повноважень органів місцевого самоврядування (бо кошти ж бюджету міста). Термін впровадження проекту має бути протягом бюджетного року, тобто завершитись до 31 грудня 2017 року. Обов’язково проект має бути заповнений згідно бланка-заявки, що затверджений Положенням про громадський бюджет.

Які напрямки реалізації проектів?

Тематика проектів охоплює такі напрямки:

- безпека та громадський порядок;

- велоінфраструктура;

- дорожнє господарство;

- енергозбереження;

- засоби масової інформації;

- комунальне господарств;

- культура і туризм;

- навколишнє середовище;

- освіта;

- охорона здоров'я;

- соціальний захист;

- спорт;

- телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології;

- транспорт тощо.

Головне слід пам'ятати, що ідея не повинна суперечити Конституції і бюджетному кодексу. Проект не повинен містити ненормативну лексику, наклеп, образи і заклики до насильства, тощо.

На яку суму можна подавати проект?

Проекти за обсягом фінансування поділяються на малі (до 100 тис. грн.) і на великі від 100 тис. грн до 500 тис. грн.

Чи будуть проекти попередньо оцінюватись?

Так, згідно Положення передбачена попередня перевірка проекту всіма структурними підрозділами виконкому. Основні критерії - це відповідність бюджетному законодавству (тому що гроші ми виділяємо з бюджету) та вимогам, які прописані в Положенні. Детально форма підготовки проекту визначена у додатку 1 до Положення.

Якщо проект не відповідає одному з пунктів, його можуть відправити на доопрацювання автора з конкретним переліком зауважень. Якщо протягом тижня з дня отримання зауважень автор інформує про те, що він готовий внести зміни за допомогою фахівців або вносить їх самостійно в електронну систему, то проект проходить подальший конкурсний відбір.

Коли закінчується строк прийняття проектів?

17 жовтня розпочинається прийом проектів, який триватиме 30 днів - до 15 листопада 2017 року.

Детальніше на інтернет-платформі «Громадський проект» - www.berdiansk.pb.org.ua або за тел. 3-48-30, 3-55-29

Долучайтеся якщо маєте цікаву ідею для покращення Бердянська!

Сьогодні розпочато прийом проектів на виконання Громадського бюджету