Бердянська міська рада - офіційний сайт

Головне - ініціатива та бажання мешканців поліпшити життя міста Бердянська

Круглий стіл з впровадження громадського бюджету (бюджету участі) у Бердянську, відбувся 17 жовтня у залі засідань міської ради. Саме з понеділка розпочався прийом проектів від мешканців, який триватиме до 15 листопада. Понад 50 учасників заходу обговорили питання, щодо важливості активної участі мешканців міста у цьому новому проекті, реальної можливості впливати на позитивні зміни у місті та деталі, щодо подання проектів.

На зустріч з громадськими активістами завітали партнери міста у реалізації проекту бюджету участі В’ячеслав Зубенко, генеральний директор Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (проект USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження»), м. Київ та Сергій Омелічкін, керівник проекту, ГО «НОВА Енергія», м. Харків.

У своєму виступі Ірина Плющій, заступник міського голови, доповіла про основні стадії впровадження громадського бюджету у м.Бердянськ та звернула увагу всіх присутніх на важливість чіткого заповнення форми проекту, згідно затвердженого положення. А також запевнила, що жодна гарна ідея не залишиться без уваги, планується по результатам першого півріччя 2017 року розглянути питання, щодо збільшення суми на громадські проекти. А також наголосила, що мешканці міста не повинні зіткнутися з недовірою та непорозумінням, всім буде надана допомога у поданні проектів.

“Громадський проект - це можливість громадян долучитись до бюджетного процесу, в межах сум, які виділили міста, висловити бачення та позицію на ті проекти, які після голосування будуть реалізовані в наступному році. Це перш за все унікальна можливість сказати владі, що важливо зробити і влада має дослухатися. Це також можливість для влади показати, що думка пересічних мешканців міста її цікавить, дослухатися до порад та вирішити актуальні проблеми городян.” підкреслив В’ячеслав Зубенко.

Взагалі бюджет участі це світова тенденція, вже 1,5 тис. міст у світі його використовують, серед них Париж, Нью Йорк, Варшава, в України цього року 15 пілотних міст долучаються до цього процесу. Наразі ми на початку цього шляху, але в подальшому — це має стати нормою життя.

Також В’ячеслав Зубенко акцентував увагу, що платформа “Громадський проект” була розроблена в межах реалізації проекту USAID, та максимально прозоро і доступно надає можливість авторам подати проект та слідкувати за процесом голосування та його реалізацією.

Сергій Омелічкін, керівник проекту, ГО «НОВА Енергія», запевнив, що всім містам буде надана необхідна підтримка в запровадженні бюджету участі, будуть проводитись тренінги, інформаційна підтримка. В Бердянську вже активна ГО “Балто” виступила з ініціативою і таке навчання було проведено в день круглого столу.

Яна Глазова, заступник голови Фонду сприяння органам самоорганізації населення в м.Бердянськ, підкреслила, що бердянська громада завжди була ініціативною. Наразі формується громадянин міста, який не чекає змін, а готовий створювати їх самостійно, і тому бюджет участі те, що потрібно. Щоб допомогти активу комітетів мікрорайонів детально розібратися з проданням проектів для них цією громадською організацією буде проведене навчання, яке розпочинається 18 лютого.

Про важливість та актуальність впровадження громадського бюджету у місті розповів Володимир Безверхий, голова постійної комісії міської ради з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин та екології. Та підкреслив важливу роль у залученні до цього процесу комітети мікрорайонів.

Учасники обговорили труднощі, з якими можуть стикнутися автори проектів - нерозуміння, як заповнити форму на сайті, хід голосування тощо.

На завершення зустрічі всі висловили сподівання, що можливістю зробити Бердянськ кращим та комфортнішим скористається багато мешканців.

Головне - ініціатива та бажання мешканців поліпшити життя міста Бердянська