Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянськ було представлено на міжнародній конференції „Сприяння сталому розвитку в країнах східного партнерства”

Про це сьогодні, 1 листопада, розповіла заступник міського голови Ірина Плющій, котра взяла участь у Конференції високого рівня на тему: „Сприяння сталому розвитку в країнах східного партнерства”. Відбувся цей захід 26-27 жовтня у м. Єреван (Республіка Вірменія). Ініціатором та організатором акції виступила Європейська комісія спільно з Міністерством територіального управління і розвитку Республіки Вірменія, Конференцією регіональних і місцевих органів влади країн Східного партнерства та проекту „Угода мерів-Схід”.

Головною метою проекту „Угода мерів” є зменшення викидів СО2 на 20% до 2020 року за рахунок впровадження заходів з енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії. Названу угоду наразі підписали 6290 муніципалітетів, 94 із них — з України. У тому числі й Бердянськ.

На конференції Європейський союз оголосив про запуск нової ініціативи „Мери за економічне зростання” в сфері розвитку бізнес-сектору та початок другого етапу проекту „Угода мерів-Схід” в країнах Східного партнерства в галузі енергоефективності, мета якого — скорочення викидів СО2 на 30% до 2030 році. Ці проекти спрямовані на зміцнення співпраці між місцевими органами влади та представниками громадянського суспільства щодо посилення контролю, обміну досвідом, розвитку дієвих і ефективних адміністративних механізмів для досягнення і реалізації політики місцевого розвитку. Також ці ініціативи, спрямовані на розвиток державно-приватного партнерства, сприятимуть створенню нових робочих місць на регіональному рівні і зростання ВВП на душу населення.

Кульмінацією першого дня конференції стала церемонія урочистого підписання двадцятьма мерами міст з різних країн Східного партнерства „Угоди мерів по клімату і енергії”.

Другий день конференції був присвячений обговоренню перспектив і переваг „Угоди мерів по клімату і енергії” в країнах Східного партнерства. Учасники також ознайомилися з досягненнями і попередніми результатами реалізації „Демонстраційних проектів Угоди мерів”. У рамках демонстраційного проекту Угоди Мерів, в 2014-2016 роках 11 українських міст отримали гранти на реалізацію Планів дій на загальну суму 8 млн євро.

Бердянськ було представлено на міжнародній конференції „Сприяння сталому розвитку в країнах східного партнерства”