Бердянська міська рада - офіційний сайт

Визначено перші 12 проектів громадського бюджету, які допущені до голосування

8 грудня на першому засіданні комісії з попередньої оцінки проектів, поданих для реалізації в рамках «Громадського бюджету», були розглянуті 18 з 69-ти пропозицій жителів міста. Провела засідання заступник міського голови, голова робочої комісії Ірина Плющій.

12 проектів отримали підтримку членів комісії і допущені на голосування. 4 поданих проекти були відхилені через невідповідність умовам, визначеним у «Положенні про бюджет участі». Розгляд ще двох відкладено до усунення їх авторами отриманих зауважень.

Як повідомила начальник управління економіки Юлія Орлова, бердянці подавали проекти протягом місяця. За цей період було подано 69 проектів на суму 14,5 млн.грн. З них 58 проектів автори самі внесли в електронну систему, 11 - подали на паперових носіях. Якщо дивитися по категоріям, то за сферою культури подано 14 проектів, з комунального господарства - 10, сфера освіти - 9, спорт - 6, охорона здоров'я - 4, соціальний захист - 3 тощо.

На засіданні члени комісії розглянули всі 18 проектів, по яким вже були готові висновки профільних управлінь та відділів виконкому. Автори проектів, які були також запрошені на засідання, мали змогу коротко презентувати свою ідею та відповісти на питання присутніх.

Заступник міського голови Ірина Плющій відзначила, перше засідання комісії пройшло успішно. “Ми дуже вдячні всім активним бердянцям, які подали свої проекти. Навіть ті проекти, які ми змушені були відхилити, надзвичайно цікаві. Загалом громадський бюджет — це ініціативи самих громадян, і мешканці будуть вирішувати, що важливіше з цих ідей реалізувати за кошти міського бюджету у 2017 році. Якщо оцінити перше засідання, то серед 12 проектів, які допущені на голосування, - 5 медичних і 4 освітніх, які спрямовані на впровадження сучасних технологій для покращення медичних та освітніх послуг. Ті проекти, які не пройшли, теж дуже актуальні, але не відповідають затвердженому положенню про бюджет участі — це роботи з капітальних ремонтів об’єктів. Але вже попередньо проведені консультації з міським головою та депутатами, і проекти з капітальними видатками, які були подані мешканцями, можливо будуть винесені до окремого фонду міського бюджету та поступово будуть реалізовані”.

Додамо, що тепер автори цих 12 проектів вже можуть починати самі активно рекламувати свої ідеї. Ще відбудеться кілька засідань з розгляду проектів, що залишилися. Голосування повинно розпочатися з 16 січня та триватиме 15 днів. Одна особа зможе проголосувати за 5 проектів, як на платформі “Громадський проект”, так і у паперовому вигляді, якщо не має доступу до інтернету. Пунктами для паперового головування попередньо визначені центри громадських ініціатив у кожному мікрорайоні і у холі Виконавчого комітету Бердянської міської ради. Голосування на паперових носіях здійснюватиметеся за пред’явленням оригіналу паспорту.

Детально по 18 розглянутих проектах на першому засіданні робочої комісії:

Проекти допущені до голосування:

№690 „Безпека на дорогах – запорука довгого, здорового та щасливого життя”, автор - Калініченко Світлана Валеріївна. Вартість проекту – 30,0 тис. грн.

№673 „Електронна реєстратура” у медичних установах міста”, автор - Комарова Інна Валентинівна. Вартість проекту - 199,6 тис. грн.

№709 „Допомога у порятунку життів. Закупівля моніторів пацієнта для реанімації”, автор - Однолько Олена Іванівна. Вартість проекту - 465,1 тис. грн.

№722 „Безкоштовний Інтернет (Wi-Fi) у лікарні”, автор - Єгоров Дмитро Володимирович. Вартість проекту - 405,0 тис. грн.

№725 „Створення сучасного медичного тренінгового центру”, автор - Єгоров Дмитро Володимирович. Вартість проекту - 499,4 тис. грн.

№757 „Створення системи відеоспостереження для КУ БМР „Бердянське територіальне медичне об’єднання”, автор - Бляшкін Дмитро Юрійович. Вартість проекту - 474,1 тис. грн.

№629 „Зразковий під’їзд”, автор – Дадаєв Костянтин Васильович. Попередня вартість проекту – 67,0 тис. грн.

№699 „Небезпечний пішохідний перехід”, автор - Дадаєв Костянтин Васильович. Попередня вартість проекту - 120,0 тис. грн.

№688 „Інноваційний комп’ютерний клас у школі №5”, автор - Солонська Христина Сергіївна. Вартість проекту - 100,0 тис. грн.

№739 „Інноваційний комп’ютерний комплекс у школі №16”, автор - Дубінін Андрій Олександрович. Вартість проекту - 100,0 тис. грн.

№752 „Smart-клас у ЗОШ №11”, автор - Міщенко Максим Вікторович. Вартість проекту - 213,4 тис. грн.

№760 „Інноваційний комп’ютерний комплекс у школі №7”, автор - Кириленко Світлана Михайлівна. Вартість проекту - 100,0 тис. грн.

Проекти, направлені на доопрацювання:

№744 „Благоустрій вул. Степанянця під прогулянкову зону відпочинку з оформленням ландшафтного дизайну”, автор - Яковенко Сергій Миколайович. Попередня вартість проекту - 499,6 тис. грн. Розгляд проекту перенесено на наступне засідання. Автору потрібно більш детальніше розкрити сутність та доопрацювати проект з УКБРТН.

№762 „Освіта впродовж життя” (безкоштовні мовні та бізнес курси)”, автор - Шепель Тетяна Валеріївна. Попередня вартість проекту - 496,2 тис. грн. Розгляд проекту перенесено на наступне засідання. Автору та відділу освіти доопрацювати проект.

Відхилені проекти:

№ 459 „Заміна труб теплотраси від колодязя ТК-47 до фундаменту буд.№158 по вул. Волонтерів (Піонерська)”, автор - Пройчева Марія Єгорівна. Цей проект було надано першим. Вартість проекту - 72,7 тис. грн. Висновок – негативний (УЖКГ) – відхилено. Не відповідає вимогам Положення, а саме: ділянка, на якій планується проводити роботи, не належить до комунальної власності, роботи передбачають проведення капітального ремонту теплотраси. За інформацією ПАТ „Бердянське підприємство теплових мереж” ремонт зазначеної ділянки теплотраси буде проводитись після закінчення опалювального періоду працівниками підприємства (орієнтовно червень-липень 2017 р.)

№624 „Спортивно-ігровий комплекс під відкритим небом”, автор - Давиденко Іван Олександрович. Попередня вартість проекту - 326,5 тис. грн. Висновок - негативний (УКРБТН) – відхилено. Не відповідає вимогам Положення, оскільки передбачає виконання робіт, які класифікуються як будівельні. Оренда земельної ділянки - до 2037 року. Рішення робочої комісії: виконавчому комітету визначити іншу ділянку для спортивно-ігрового комплексу.

№625 „Асфальтування вулиці Молодіжної”, автор - Давиденко Іван Олександрович. Попередня вартість проекту - 171,0 тис. грн. Висновок - негативний (УЖКГ) - відхилено. Не відповідає вимогам Положення, а саме: реалізація проекту передбачає виконання капітального ремонту дороги. Рішення комісії: УЖКГ першочергово передбачити виконання робіт по вул. Молодіжній за рахунок Програми проведення будівництва, реконструкції, капітального ремонту, поточного ремонту та утримання автомобільних доріг.

№626 „Реконструкція стадіону „Азовець”, автор - Давиденко Іван Олександрович. Попередня вартість проекту - 307,8 тис. грн. Висновок - негативний (УКРБТН) - відхилено. Не відповідає вимогам Положення, а саме: реалізація проекту передбачає виконання робіт з будівництва та реконструкції.

Визначено перші 12 проектів громадського бюджету, які допущені до голосування