Бердянська міська рада - офіційний сайт

Міська комісія не виявила порушень у роботі дитячого закладу “Факел”

Сьогодні, 4 серпня, відбувся брифінг для представників ЗМІ щодо трагічної ситуації, що сталася у Бердянську ввечері 1 серпня. До відділення інтенсивної терапії міської лікарні швидкою допомогою у тяжкому стані була доставлена 9-річна дівчинка з Дніпропетровської області, яка відпочивала у дитячому закладі відпочинку та оздоровлення санаторного типу “Факел”. Лікарям не вдалося врятувати дитину, наразі правоохоронні органи ведуть розслідування всіх обставин трагедії. Триває судово-медична експертиза, яка визначить причини загибелі дитини.

Заступник міського голови Юлія Дойнова від міської влади висловила співчуття рідним померлої дівчинки. За фактом трагедії в ці дні у “Факелі” працювала міська комісія з питань оздоровлення та відпочинку дітей та молоді. А також комісія Міністерства соціального захисту населення за участю департаменту соціального захисту Запорізької облдержадміністрації та представників Дніпровської міської ради.

Сьогодні, 4 серпня, заступник міського голови повідомила про результати її роботи. Всі служби, які входять до складу комісії, перевірили вимоги законодавства до безпечного перебування та оздоровлення дітей у закладі та склали відповідний акт обстеження. Зауважень у служб до організації роботи закладу не виявлено — починаючи від організації медичної допомоги до організації виховної роботи. Свої рекомендації надали тільки представники МНС щодо посилення роботи з покосу та прибирання сухої трави з території закладу з метою пожежної безпеки.

Також сьогодні прийшли результати планового відомчого контролю з дотримання санітарно-епідеміологічного режиму. Відповідні заміри були проведені 31 липня в рамках договору між “Факел” та відокремленого підрозділу “Бердянський міськрайонний відділ Державної установи “Запорізькій обласний лабораторний центр МОЗ України” (керівник Олександра Кікарош). Результати санітарно-бактеріологічних і санітарно-мікробіологічних досліджень говорять про те, що всі показники відповідають державним нормам.

Прокоментувала Юлія Дойнова і ситуацію щодо дитячого закладу “Лазурний”. На цьому тижні до виконкому надійшов лист від його керівництва щодо наміру відкрити цей заклад. Наразі юридична служба вивчає можливість розгляду цього звернення, оскільки триває кримінальне провадження по факту підлогу документів.

Нагадаємо, серед відпочиваючих дитячого закладу оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Лазурний» був зареєстрований спалах гострої кишкової інфекції, при якому постраждали 46 дітей віком від 7 до 15 років. При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено харчовий шлях передачі інфекції. Ймовірним чинником передачі послужила гречана каша, яка була в меню 18 липня на вечерю і 20 липня на сніданок. З каші виділені умовно-патогенні мікроорганізми, які викликають гострі кишкові інфекції. Ці ж збудники були виявлені у 14 дітей, що захворіли. Крім того, клебсіела пневмонія була виділена у кухаря харчоблоку, якого можна вважати джерелом інфекції. Документи щодо розслідування спалаху інфекції передані в прокуратуру, розслідування триває. Наразі заклад оздоровлення та відпочинку «Лазурний» зачинено.

Міська комісія не виявила порушень у роботі дитячого закладу “Факел”