Бердянська міська рада - офіційний сайт

Завершити оздровчий сезон з гідністю – завдання кожного дитячого закладу

Сьогодні, 7 липня, у залі засідань міської ради відбулася нарада для керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку всієї Запорізької області. Провів її заступник голови Запорізької облдержадміністрації Едуард Гугнін за участю міського голови Володимира Чепурного, начальника головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктора Шершньова, заступника директора Департаменту охорони здоров’я ЗОДА Марини Воловик, заступника директора - завідувача відділу дослідження біологічних факторів ДУ “Запорізький обласний лабораторний Центр МОЗ України”Олександра Мащака та заступника міського голови Юлії Дойнової.

Головною темою виїзної зустрічі було забезпечення умов безпечного відпочинку та оздоровлення дітей протягом останньої зміни у всіх дитячих закладах області та застосування всіх заходів щодо унеможливлення повторення трагічного випадку, що стався у Бердянську 1 серпня.

- Нарешті за три роки нам вдалося вирівняти ситуацію, коли в наших закладах була проблема з наповнюваністю, коли багато областей не хотіли везти дітей в Запорізьку область, бо поблизу прифронтова територія. Ситуація змінилась, але, на жаль, сталися два випадки, які прогриміли на всю країну. Першим була ситуація у закладі “Лазурний”, другий – пов`язаний із загибеллю дитини — зазначив Едуард Анатолійович.

4 серпня у Запоріжжі відбулось оперативне засідання регіонального штабу з координації оздоровчої компанії 2017 року, на якому розглядався цей трагічний випадок. Представник Міністерства соціальної політики на місці декілька днів вивчав всі обставини. Наразі дуже складна ситуація, поки експертиза не може прийти до однозначного висновку, протягом місяця ще триватимуть дослідження. - Але нас радує, що всі результати досліджуючих органів щодо харчування, інфекційної безпеки тощо виявили, що дитячий заклад “Факел” відповідає всім вимогам щодо санітарно-епідеміологічного стану. - підкреслив Єдуард Гугнін. - Тому сьогодні ми зібрались обговорити яким чином достойно закінчити оздоровчий період, що ми маємо вжити, щоб попередити повторення ситуації.

Представники присутніх контролюючих органів висловили свої рекомендації керівникам та медичним працівникам дитячих закладів. Головним було уникати формалізму під час прийому дітей на початку зміни, здійснювати постійний контроль за поточним станом дітей і не затягувати із зверненням до лікарняних закладів, дотримуватись вимог санітарно-епідеміологічного стану не тільки на початку оздоровчої кампанії, а постійно.

Едуард Гугнін також попередив всіх керівників дитячих закладів, що протягом наступних двох тижнів до закладів, які виграли тендери на путівки для пільгових категорій дітей області, завітає моніторингова група. До її складу ввійдуть представники в тому числі департаментів ЗОДА, які особисто перевірять виконання тендерних умов, а результати об'їзду будуть враховуватись на сезон відпочинку наступного року.

Завершити оздровчий сезон з гідністю – завдання кожного дитячого закладу