Бердянська міська рада - офіційний сайт
Міжнародна технічна допомога

Співпраця з Європейським інвестиційним банком

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України реалізуються проекти у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, кошти на які виділено Європейським інвенстиційним банком (ЄІБ). Виконавчим комітетом Бердянської міської ради були подані проектні заявки на участь у конкурсному відборі на розгляд конкурсній комісії Мінрегіону.

За результатами розгляду три проекти м. Бердянськ відібрано до реалізації за кошти ЄІБ (Постанова Кабінету міністрів України від 5 липня 2019 р. № 583 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 1068» ).

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.08.2019 № 175 «Про внесення змін до наказу Мінрегіону від 07.06.2019 № 128» затверджено перелік відібраних проектів (в т. ч. м. Бердянська), а саме:

- гімназія № 1 «Надія» по вул. Шмідта, 12 у м. Бердянськ – реконструкція учбового закладу;

- загальноосвітня школа № 7 по вул. Херсонській, 1/90 у м. Бердянськ – реконструкція;

- житловий будинок по вул. Правди, 7 у м. Бердянську – реконструкція вбудовано-прибудованих приміщень під квартири. Завершено реконструкцію.

Загальна вартість зазначених проектів складає 51 млн. 872,1 тис.грн. Тривають ремонтно-будівельні роботи у школі № 7 та гімназії № 1. 

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

Співпраця з генеральним Консульством Федеративної Республіки Німеччина

У конкурсному відборі за кошти Міністерства закордонних справ Німеччини оснащено лабораторію КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» БМР обладнанням для забезпечення якісної лабораторної діагностики на загальну вартість 375,83 тис.грн. (з них грантові кошти – 370,91 тис.грн.)

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔

Співпраця з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (при підтримці Уряду Німеччини)

 

1. Проєкт «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України»

 ⇔

Розвиток сектору соціального захисту та соціальних послуг

 ⇔

Проведення оцінки медичних закладів міста первинної та вторинної ланок

 ⇔

У конкурсному відборі в рамках реалізації "Проєктів змін" Бердянські 4 заявки відібрано до реалізації, а саме:

- У КНП БМР "Бердянське територіальне медичне об'єднання" буде реалізовано проєкт впровадженння у приймально-діагностичному відділенні підходу колірного кодування тяжкості стану пацієнта та створено логістичну систему для пацієнтів та відвідувачів.

- У КУ "Територiальний центр соціального обслуговування (надання соцiальних послуг)" із залученням коштів GIZ буде організовано комплексну соціальну послугу паліативного догляду.

- КУ "Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю" за грантової підтримки GIZ зможе заснувати мультидисциплінарну команду фахівців для поліпшення якості надання послуг реабілітації.

- КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» БМР буде забезпечено обладнанням для надання якісної медичної допомоги.

Загальна вартість проєктів - 1717 тис.грн

Додатково установами отримано:

- КНП БМР "Бердянське територіальне медичне об'єднання" (професійне обладнання) на загальну суму 788,42 тис.грн.;

- КУ "Територiальний центр соціального обслуговування (надання соцiальних послуг)" (комунікаційне, комп’ютерне обладнання та меблі) на загальну суму 843,92 тис.грн.;

- КУ "Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю" (комунікаційне, професійне обладнання та меблі) на загальну суму 367,12 тис.грн.;

- Бердянський міський центр соціальних служб (меблі) на загальну суму 72,16 тис.грн.);

- Управління праці та соціального захисту населення (комунікаційне, комп’ютерне обладнання та меблі) на загальну суму 307,04 тис.грн.;

- Виконавчий комітет Бердянської міської ради (комп’ютерне обладнання та меблі) на загальну суму 75,21 тис.грн.;

Також проведено технічне обстеження шести соціально значущих об’єктів громади (приймально-діагностичне відділення, пологовий будинок терапевтичний корпус КНП БМР «БТМО», а також ЗДО №41, ЗЗСО №1, ЗЗСО № 11.

⇔⇔⇔

2. Проєкт «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» для консультативної системної підтримки малого та середнього підприємництва під час пандемії СOVID-19 отримано отримано комунікаційне та комп’ютерне обладнання на загальну вартість 179,0 тис.грн.

⇔⇔⇔

3. Проєкт «Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в регіоні Азовського моря», в рамках реалізації проєкту «Розбудова мостів між жінками-підприємницями та місцевими органами влади в регіоні Азовського моря», що є локальною субсидією, наданою Громадській організації "Агенти змін!" у Бердянську реалізовано мініпроєкт «Феї-амазонки – туристичний магніт Бердянської громади». Загальна вартість проєкту – 49,2 тис.грн.

⇔⇔⇔

4. Проєкт «Енергоефективність у громадах II»  проведено термографічне обстеження 6 будівель КНП БМР «БТМО» вартістю - 60 тис.грн.

Отримано "набір енергоменеджера" (орієнтовна вартість - 20,5 тис.грн.)

 ⇔⇔⇔

5. Проєкт «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості ВПО»:

 Ремонт ЗОШ №1. Початок реалізації: 2016 рік. Проєкт реалізовано. Вартість: 13,4 млн грн.

 ⇔

 Ремонт ЗОШ №2. Початок реалізації: 2016 рік. Проєкт реалізовано. Вартість: 13,0 млн грн.

 ⇔

Ремонт ЗОШ №4. Початок реалізації: 2016 рік. Проєкт реалізовано. Вартість: 13,0 млн грн.

 ⇔

Ремонт ЗОШ № 11. Початок реалізації: 2016 рік. Проєкт реалізовано. Вартість: 10,0 млн грн.

 ⇔

Реконструкція стадіону ЗОШ №3. Початок реалізації: 2016 рік. Проєкт реалізовано. Вартість: 9,1 млн грн.

 ⇔

Реконструкція будівлі хірургічного корпусу Комунальної установи Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання». Проєкт  завершено у грудні 2019 року. Вартість: 6,2 млн.грн.

 ⇔

Заснування Центру допомоги жінкам, постраждалим від насильства. Початок реалізації: 2017 рік. Проект реалізовано. Вартість отриманих меблів та обладнання: 375,6 тис. грн. Вартість реконструкції  - 5,7 млн.грн.

 ⇔⇔⇔

 6. Проєкт «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні»:

В рамках проєкту установами міста отримано:

- обладнання та меблі ЗЗСО №№1,2,3,4,11 на суму – 1,8 млн.грн.

- спорт обладнання для вуличних майданчиків ЗЗСО №№1,2,3,4,11 – 126,2 тис.грн.

- відділ культури отримав меблі, оргтехніку, музичні інструменти

- обладнання сенсорної кімнати ДНЗ №39: 12 одиниць обладнання на суму 57,823 тис. грн.

- обладнання сенсорної кімнати КУ «Центр реабілітації дітей-інвалідів»: 12 одиниць обладнання на суму 57,823 тис. грн.

- офісні меблі для УПСЗН: 24 одиниці на суму 62,196 тис. грн.

- комп'ютерне обладнання для УПСЗН: 32 одиниці на суму 142,672 тис. грн.

- кейс «Мобільний офіс» для УПСЗН на суму 51,000 тис. грн.

- кейс «Мобільний офіс» для ЦНАП «Єдиний офіс» на суму 51,000 тис. грн.

-  поліфункціональні ліжка (12) , система зовнішньої навігації (встановлення сучасних лайтбоксів), комп’ютерне обладнання,  телевізори та інше для КНП БМР «БТМО»  на суму – 445,18 тис.грн.

-  комп’ютерне обладнання,  телевізори та розроблений сайт для КНП БМР "ЦПМСД" – понад 20 тис.грн.

В рамках проєкту “Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримки інституцій"

ЗОШ № 3 та гімназія №3 "Сузір'я" отримали компонент “Тренінгові кабінети” (меблі, фліпчарти, оргтехніку, дошки).

 

В рамках проєктів (GIZ) установи міста отримали обладнання та меблі на суму понад 3 707,9 тис.грн.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔

Співпраця з Проєктом Ради Європи

Улітку 2021 року підписано меморандум про співпрацю з Проєктом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза 2».

В межах цієї співпраці реалізовується Проєкт за напрямом “Інтеграція внутрішньо переміщених осіб та захист прав населення, що постраждало від конфлікту”

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔

Співпраця з ПРООН

 

У рамках Конкурсу грантів «Зміцнення громадської безпеки у цільових громадах приазовського регіону Запорізької та Донецької областей» триває реалізація проєкту «Безпечна школа – запорука особистої та громадської безпеки».

Загальна вартість проєкту – 7746,00 USD.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔

Співпраця зі Світовим банком

У 2018 році укладено угоду про співпрацю між виконавчим комітетом Бердянської міської ради, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Комунальною Установою Бердянської міської ради “Бердянське територіальне медичне об'єднання”) в рамках Гранту ФДРМ № TF043307 “Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей”, що надається Україні від Міжнародного банку реконструкції та розвитку Міжнародної асоціації розвитку (Світовий Банк) з метою реалізації грантового субпроекту "Реабілітація та відновлення — крок у комфортне життя".

Загальна вартість: 317751,26 USD (у тому числі грант Світового банку – 228507,67USD, співфінансування – 89243,59 USD).

Головні завдання: в рамках реалізації проєкту надаються послуги медично-соціальної реабілітації та психологічної допомоги особам з інвалідністю, членам їх сімей, громаді міста та пацієнтам Бердянського району, а також закуплено необхідне обладнання для реабілітаційного відділення.

Термін реалізації: 2018-2020 роки.

Проєкт завершено

 ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔  

Співпраця з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)

1. У рамках реалізації проєкту USAID «Українська ініціатива з підвищення громадської довіри»  з метою реалізації проєкту «Впровадження у м. Бердянську Єдиного медичного інформаційного простору», КНП БМР «Бердянське територіальне медичне об’єднання» отримало: сервер ЕМСІМЕД, сервер відеоспостереження, кондиціонер для серверної кімнати, монітори, ПК користувачі, багатофункціональні пристрої та інше обладнання  на загальну суму 1, 93 млн.грн.

Також придбано ліцензійне програмне забезпечення на суму понад 3 млн.грн.

2. У рамках реалізації проєкту USAID  «Економічна підтримка Східної України» здійснено наступні заходи:

 ⇔

- В рамках проєкту планується реконструювати будівлю Центру культури і дозвілля «Софіт», у якій буде реалізовано проєкт «Конференцзала – інноваційний простір для підтримки соціальних та бізнесових ініціатив». Передбачено, що конференцзала функціонуватиме одночасно як платформа для забезпечення інформаційної підтримки малого бізнесу та як простір для проведення конференцій, круглих столів, брифінгів, майстер-класів та презентацій. Функціонально зала буде використовуватися також для проведення концертних заходів.

 ⇔

- У місті Бердянськ 2020-2021 р. проведено фестиваль крафтових виробників «Local Farmer Fest»;

 ⇔

- Реалізовано проєкт «Впровадження телемедицини у Бердянській громаді», у рамках якого КНП БМР «БТМО» отримало обладнання, а саме: цифровий електрокардіограф, цифровий спирометр, цифровий стетоскоп, пульсоксиметр, тонометр, дистанційний термометр, ноутбук, портативні ультразвукові апарати, комп'ютерні моноблоки, відео стіни з потужним комп'ютером, конференц-відеокамери і конференц мікрофони, документ камери та ліцензійне програмне забезпечення для телемедицини. Загальна вартість проєкту 2,0 млн грн.;

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔

Співпраця з Міністерством закордонних справ Японії

У рамках проєкт улюдської безпеки програми "Кусаноне" реалізовано  "Проєкт модернізації медичного обладнання в приймально-діагностичному відділенні лікарні м. Бердянськ Запорізької області", в якому закуплено відеогастроскопічне обладнання для пацієнтів КНП БМР "Бердянське територіальне медичне об'єднання".

 Загальна вартість 2 107,28 тис. грн. (у тому числі грант - 1 969,42 тис. грн співфінансування - 137,86 тис.грн.).

Проєкт завершено.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔

Співпраця з Проєктом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проєкт ПРОМІС)

 

– розроблено Стратегію розвитку м. Бердянська до 2027 року;

– розроблено «Інвестиційний паспорт міста» та «Гід інвестора». Внесок Проєкту «Проміс» 128 тис.грн.;

–  проєкт «Відеонагляд на вулицях Бердянська – запорука безпечного туризму». Внесок Проєкту «Проміс» – 260,6 тис. грн., співфінансування – 677,2 тис. грн.

– проєкт «Громадський бюджет – ефективна система взаємодії влада-громада». Внесок проєкту ПРОМІС – 128,7 тис. грн.

- Центр надання адміністративних послуг та інші структурні підрозділи виконавчого комітету Бердянської міської ради отримали захисні екрани, маски, рукавички, засоби для дезинфекції рук та поверхонь, а також диспенсери на суму 137,6тис.грн.

- Виконавчий комітет БМР отримав комунікаційне обладнання – систему для проведення відео-конференцій загальною вартістю 118,5 тис. грн

Проєкт завершено.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔

Співпраця з Європейським Союзом

Проєкт міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям з зони АТО та громаді м. Бердянськ» в рамках Грантової програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», загальна вартість якого складає 1 337 535,00 євро (у тому числі грант ЄС – 1 199 740,00 євро, співфінансування реципієнта – 137 795,00 євро).

Головні завдання: ефективні рішення, направленні на усунення недоліків в найголовніших аспектах інфраструктури громади та в наданні гендерно - чутливих громадських послуг, що спричинені переселенням великих груп ВПО; покращені умови залучення ВПО та місцевої громади до економічної діяльності; започаткування злагоди між ВПО та приймаючими громадами.

 Проєкт включає реконструкцію двох об’єктів:

 1. Будівля по вулиці Земська, 38, у якій створено Інтегрований центр підтримки (ІЦП) для комплексного надання соціальних послуг: консультативних, інформаційно-роз’яснювальних, психологічних, адаптаційних, реабілітаційних, юридичних та інших, як внутрішньо переміщеним особам (ВПО), так і громаді м. Бердянськ. У ній здійснюють діяльність чотири соціальні служби: відділ сім’ї, молоді та спорту; Бердянський міський центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді; служба у справах дітей; Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

 У вищезазначеній будівлі відновлено фасад, здійснено заміну покрівлі, відремонтовано підлогу, встановлено нові металопластикові вікна, частково демонтовано внутрішні простінки, проведені роботи із заміни мережі водопостачання, каналізації, встановлено індивідуальне газове опалення, завершено оздоблювальні роботи, закуплено офісне обладнання, приміщення облаштовано меблями, кондиціонерами, оргтехнікою, кухонним приладдям, швейними машинками, спортивним інвентарем, медичним обладнанням та іншим. А також в рамках проекту придбано автомобіль для соціальних служб, які мають змогу проводити виїзні мобільні консультації мешканцям, які проживають у віддалених районах міста.

Введено в експлуатацію у 2018 році.

 

2. Будівля по вул. Європейська, 68 А, в якій здійснюють діяльність дві установи: заклад дошкільної освіти «Зіронька» та КУ «Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів».

 У вищезазначеній будівлі реконструйовані переходи між корпусами, частково демонтовано внутрішні простінки; відремонтовано та утеплено фасади; здійснено заміну покрівлі; встановлено нові металопластикові вікна; змонтовано нову систему опалення з індивідуальним тепловим пунктом та теплою підлогою в усіх групах;  у всіх приміщеннях встановлено рекуператори повітря, які надають можливість вентилювати приміщення без втрат тепла взимку та прохолоди влітку;  збудовано новий господарський блок, у якому встановлено тепловий насос; виконано необхідні роботи для забезпечення доступу маломобільних груп населення до будівлі, крім того, встановлено ліфт для доступу осіб з інвалідністю на ІІ поверх будівлі; встановлені забори; проведено благоустрій території.

 Для оснащення дитячого садка та Центру реабілітації закуплено усе необхідне обладнання: меблі; комп’ютери та оргтехніку; обладнання для харчоблока; обладнання для медичних кабінетів; обладнання для спортивної та музичної зали;  обладнання для реабілітації; посуд, м’який інвентар, килими, жалюзі та штори;  іграшки та навчальні засоби; обладнання для вуличних ігрових та спортивних майданчиків.

  Введено в експлуатацію в 2019 році.

 Проведені всі навчальні курси та заходи, які спрямовані на підготовку психологів та соціальних працівників, а також курс соціального підприємництва для залучення ВПО та місцевої громади в економічну діяльність.

 

Проєкт завершено.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

Міжнародна технічна допомога